Kamerki IP

Rozwój nowoczesnych technologii umożliwił bezpośrednie łączenie kamery z sieciami komputerowymi. Takie rozwiązanie pozwala na oglądanie obrazów z kamer zainstalowanych w różnych lokalizacjach, dzięki czemu mamy możliwość oglądania obrazu z dowolnej kamery przy pomocy dowolnego komputera podłączonego do internetu / sieci w dowolnym miejscu (np. komputer domowy czy przenośny). Kamera sieciowa wyposażona jest w interfejs sieciowy oraz ma przydzielony własny adres IP.

Przykładowe kamerki ip:

Zastosowano tutaj nowoczesną kamerę IP firmy Axis podłączoną do serwera streamingowego. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość umieszczenia obrazu z własnej kamery IP na swojej stronie internetowej.
Axis_Family Atutem jest brak konieczności posiadania przez Państwa bardzo wydajnego łącza internetowego – kamerka wysyła obraz do serwera pośredniczącego a rozsyłaniem obrazu do odbiorców (oglądających) zajmuje się specjalnie do tego przeznaczony serwer. Dzięki takiemu rozwiązaniu w tym samym czasie może oglądać ten obraz praktycznie nieograniczona ilość użytkowników.

Wykonujemy również kamerki z bezpośrednim dostepm po łączu klienta. To rozwiązanie jest zalecane dla obiektów z małą ilością użytkowników korzystających równocześnie z strumienia wideo (obrazu kamerki) i jest stosowane głównie jako kamery widokowe dla hoteli i pensjonatów.

A tu kilka kamerek z takim rozwiązaniem:

 

Comments are closed.